Composite Calendar

October 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
at NE10 Championship
12:00 PM
T-8th/10 (Day 1)

at Le Moyne
Final
L, 7-0
1
at NE10 Championship
8:00 AM
10th/10 (Final)
2
Northern Vermont-Johnson
Final
W, 9-0

Saint Anselm
Final
L, 3-1
3
at Southern Connecticut State
Final
L, 1-0

Saint Anselm
Final
L, 2-0

at Saint Rose
Final
L, 1-0
4
Assumption
Final
L, 6-1

Merrimack
Final
L, 3-2
5
6
at James Earley Invitational
(W) 10:30 AM/11:15 AM, (M) 12:00 PM/12:45 PM
(M) 13th/36, (W) 9th/36

New Haven
Final
L, 4-1

at Pace
Final
L, 3-0

at #10 Assumption
Final - PS Away
L, 2-1
7
Adelphi
Final
L, 6-1
8
at Post Eagles Invitational
8:00 AM
11th/11 (Day 1)
9
at Post Eagles Invitational
8:00 AM
T-9th/11 (Final)

Franklin Pierce
Final
L, 3-1

at Franklin Pierce
Final
L, 3-0
10
Saint Anselm
Final
L, 1-0
11
12
Norwich
Final
W, 7-0

Saint Rose
Final
L, 3-0
13
Stonehill
Final
W, 2-0

at Adelphi
Final - OT
L, 1-0

Southern New Hampshire
Final
L, 7-0

Le Moyne
Final
L, 3-0

at Gordon
Final
L, 5-4

#24 Southern New Hampshire
Final
L, 4-0
14
15
16
at Le Moyne
Final
L, 1-0

at Franklin Pierce
Final
L, 1-0

Bentley
Final
L, 3-0
17
at American International
Final
L, 3-1
18
19
at Le Moyne Fall Invitational
12:00 PM

at Pace
7:00 PM

Post
7:00 PM
20
at Le Moyne Fall Invitational
8:30 AM

at Bruce Kirsh Cross Country Cup
(W) 12:00 PM, (M) 12:45 PM

Keene State
1:00 PM

at Stonehill
11:00 AM

at Le Moyne
12:00 PM

#4 Pace
12:00 PM

at Adelphi
1:00 PM

Post
1:00 PM

at SUNY Plattsburgh
7:00 PM
21
22
23
New Haven
3:00 PM

Merrimack
3:00 PM
24
Franklin Pierce
3:00 PM
25
26
SUNY Potsdam
7:00 PM

at Southern New Hampshire
7:00 PM

at SUNY Potsdam
7:00 PM
27
at Southern Connecticut State
11:00 AM

American International
1:00 PM

American International
1:00 PM

SUNY Potsdam
4:00 PM

at SUNY Potsdam
7:00 PM
28
at Saint Thomas Aquinas (NY)
11:00 AM
29
30
at NE10 Championship Quarterfinal Round
TBA

at NE10 Championship Quarterfinal Round
TBA

at Southern New Hampshire
6:40 PM
31
at Southern New Hampshire
6:00 PM
1
2
at NE10 Championship Semifinal Round
TBA

at NE10 Championship Semifinal Round
TBA

at New Haven
5:00 PM

Saint Anselm
7:00 PM
3
Colby-Sawyer
1:00 PM

at Southern Connecticut State
1:00 PM

Bentley
1:00 PM