Date Opponent Result Time/Status Links
September
Sat. 1 vs. Mansfield (PA) L, 4-2 Final
  DoubleTree Fall Classic
Sun. 2 vs. Shippensburg (PA) L, 8-0 Final
  DoubleTree Fall Classic
Wed. 5 at UMass Lowell L, 6-0 Final
Sat. 8 vs. Southern Connecticut State L, 5-1 Final
Sun. 9 vs. Adelphi W, 3-2 Final
Wed. 12 at Merrimack L, 7-0 Final
Sat. 15 vs. Assumption * L, 4-3 Final - OT
Tue. 18 at Saint Anselm * L, 2-1 Final - OT
Thu. 20 vs. Franklin Pierce W, 4-0 Final
Sat. 22 at Stonehill L, 3-0 Final
Sat. 29 vs. American International * W, 3-1 Final
 
October
Tue. 2 vs. UMass Lowell * L, 4-1 Final
Sat. 6 at Southern Connecticut State * W, 2-0 Final
Sun. 7 at Adelphi * L, 4-0 Final
Wed. 10 vs. Merrimack * L, 2-1 Final
Sat. 13 at Franklin Pierce * W, 2-1 Final
Tue. 16 at Bentley * L, 3-0 Final
Sat. 20 vs. Stonehill * L, 2-1 Final
 
September
Sat. 7 at Shippensburg (PA) L, 7-1 Final
  Jane Goss Memorial Tournament
Sun. 8 vs. Mansfield (PA) @ Shippensburg L, 3-0 Final
  Jane Goss Memorial Tournament
Sat. 14 vs. Stonehill * L, 4-2 Final
Tue. 17 vs. Bentley W, 3-2 Final
Thu. 19 at Franklin Pierce W, 6-4 Final
Sat. 21 vs. LIU Post L, 2-0 Final
Wed. 25 vs. Merrimack L, 4-0 Final
Sat. 28 at Stonehill L, 5-1 Final
 
October
Tue. 1 at Saint Anselm * L, 4-0 Final
Sat. 5 vs. Southern Connecticut State * W, 4-1 Final
Wed. 9 vs. Franklin Pierce * W, 4-0 Final
Sat. 12 vs. Assumption * W, 2-1 Final - OT
Sat. 19 at Dowling W, 2-0 Final
Sun. 20 at LIU Post * L, 2-1 Final
Wed. 23 at Merrimack * L, 4-0 Final
Sat. 26 vs. Adelphi * L, 3-2 Final - 2OT
Tue. 29 at Bentley * L, 2-1 Final
 
November
Sat. 2 at American International * L, 4-0 Final
 
September
Sat. 6 vs. Shippensburg (PA) @ Southern Connecticut State L, 1-0 Final
  Dora Metrelis Field Hockey Classic
Sun. 7 vs. Mansfield (PA) @ Southern Connecticut State W, 4-1 Final
  Dora Metrelis Field Hockey Classic
Sat. 13 vs. Stonehill L, 4-3 Final
Fri. 19 vs. Southern New Hampshire W, 3-0 Final
Sat. 20 vs. Dowling W, 4-0 Final
Sat. 27 vs. Franklin Pierce W, 7-1 Final
Tue. 30 at Bentley L, 4-3 Final - PS Home
 
October
Sat. 4 vs. American International * W, 4-3 Final
Wed. 8 vs. Merrimack * W, 1-0 Final
Sat. 11 vs. Saint Anselm * W, 2-1 Final
Sat. 18 at Southern New Hampshire * W, 3-0 Final
Sat. 25 at Assumption * L, 2-1 Final
Wed. 29 at Stonehill * L, 2-1 Final
 
November
Sat. 1 vs. LIU Post * L, 1-0 Final
Tue. 4 at Franklin Pierce * L, 2-0 Final
Sat. 8 at Adelphi * L, 6-3 Final
Tue. 11 vs. Bentley * L, 2-1 Final - OT
Sat. 15 at Southern Connecticut State * W, 2-1 Final - OT
 
September
Sat. 5 vs. Shippensburg (PA) L, 6-1 Final
  DoubleTree Fall Classic
Sun. 6 vs. Mansfield (PA) W, 4-0 Final
  DoubleTree Fall Classic
Wed. 9 at Southern New Hampshire W, 4-0 Final
Sat. 12 vs. American International W, 3-2 Final
Sat. 19 vs. Stonehill * L, 4-2 Final
Wed. 23 at Merrimack * L, 3-1 Final
Sat. 26 vs. Adelphi * L, 4-1 Final
Tue. 29 vs. Franklin Pierce * W, 2-1 Final - OT
 
October
Sat. 3 at Bentley * L, 3-2 Final
Sat. 10 at Pace * L, 4-2 Final
Sun. 11 at Mercy (NY) L, 4-3 Final - OT
Tue. 13 vs. Southern New Hampshire * W, 4-1 Final
Sat. 17 at LIU Post * L, 1-0 Final
Sun. 18 at Saint Thomas Aquinas (NY) W, 8-0 Final
Wed. 21 at Saint Anselm * L, 3-0 Final
Sat. 24 vs. Assumption * W, 2-1 Final - OT
Tue. 27 at American International * W, 4-3 Final
Sat. 31 vs. Southern Connecticut State * L, 1-0 Final
 
September
Sat. 3 at Mansfield (PA) W, 2-1 Final
  Dr. Art DeGenaro Classic
Sun. 4 vs. Shippensburg (PA) @ Mansfield (PA) L, 2-0 Final
  Dr. Art DeGenaro Classic
Wed. 7 at American International W, 1-0 Final
Wed. 14 vs. Southern New Hampshire L, 3-2 Final
Sat. 17 at Stonehill * L, 5-2 Final
Wed. 21 vs. Merrimack * L, 2-1 Final - OT
Sat. 24 at Adelphi * L, 5-0 Final
Sun. 25 at Molloy (NY) L, 1-0 Final - OT
Tue. 27 at Franklin Pierce * W, 1-0 Final - 2OT
 
October
Sat. 1 vs. Bentley * L, 4-3 Final - OT
Sat. 8 vs. Pace * L, 2-1 Final - 2OT
Sun. 9 vs. Mercy (NY) W, 4-0 Final
Tue. 11 at Southern New Hampshire * L, 1-0 Final - OT
Sat. 15 vs. LIU Post * L, 3-0 Final
Wed. 19 vs. Saint Anselm * L, 3-0 Final
Sat. 22 at Assumption * L, 3-0 Final
Wed. 26 vs. American International * W, 2-1 Final - OT
Sat. 29 at Southern Connecticut State * W, 2-0 Final
 
September
Sat. 2 at #1 Shippensburg (PA) L, 2-1 Final - OT
  SHIP Field Hockey Classic
Sun. 3 vs. Mansfield (PA) @ Shippensburg, Pa. W, 1-0 Final
  SHIP Field Hockey Classic
Thu. 7 vs. #4 Saint Anselm L, 3-1 Final
Sun. 10 vs. Franklin Pierce W, 1-0 Final
Sun. 17 at #8 LIU Post * L, 5-1 Final
Wed. 20 at #5 Saint Anselm * L, 3-1 Final
Sat. 23 vs. Assumption * W, 2-1 Final
Sun. 24 vs. Saint Thomas Aquinas (NY) W, 5-0 Final
Fri. 29 at Merrimack * L, 4-1 Final
 
October
Wed. 4 at Franklin Pierce * L, 3-1 Final
Sat. 7 vs. Stonehill * L, 4-1 Final
Tue. 10 at American International * W, 2-0 Final
Sat. 14 vs. Southern Connecticut State * W, 2-0 Final
Wed. 18 at Bentley * L, 4-2 Final
Sat. 21 vs. Adelphi * L, 2-1 Final
Sun. 22 vs. Molloy (NY) W, 5-0 Final
Tue. 24 vs. Southern New Hampshire * L, 1-0 Final - PS Away
Sat. 28 at #8 Pace * L, 3-1 Final
 
September
Sat. 8 vs. Mansfield (PA) @ Southern Connecticut State L, 2-0 Final
  Dora Metrelis Field Hockey Classic
Sun. 9 vs. #1 Shippensburg (PA) @ Southern Connecticut State L, 2-1 Final
  Dora Metrelis Field Hockey Classic
Wed. 12 vs. Franklin Pierce L, 2-1 Final
Sat. 15 at Saint Anselm L, 3-1 Final
Sat. 22 at New Haven * W, 5-0 Final
Sat. 29 vs. LIU Post * L, 3-1 Final
 
October
Wed. 3 vs. Saint Anselm * L, 2-0 Final
Sat. 6 at #10 Assumption * L, 2-1 Final - PS Away
Sat. 13 at Adelphi * L, 1-0 Final - OT
Tue. 16 at Franklin Pierce * L, 1-0 Final
Sat. 20 vs. #4 Pace * L, 3-1 Final
Tue. 23 vs. #3 Merrimack * L, 4-0 Final
Sun. 28 at Southern Connecticut State * W, 2-0 Final
Wed. 31 at Southern New Hampshire * L, 2-0 Final
 
November
Sat. 3 vs. Bentley * L, 2-1 Final
Tue. 6 vs. American International * W, 2-0 Final
Sat. 10 at #9 Stonehill * L, 5-0 Final
 
September
Sat. 7 vs. Mansfield (PA) 10:00 AM
  Delta Hotel Fall Classic
Sun. 8 vs. Kutztown (PA) 2:00 PM
  Delta Hotel Fall Classic
Wed. 11 at Southern New Hampshire 6:00 PM
Sat. 14 at Molloy (NY) * 1:00 PM
Tue. 17 vs. Southern New Hampshire * 3:30 PM
Sat. 21 vs. Adelphi * 12:00 PM
Wed. 25 at Saint Anselm * 5:00 PM
Sat. 28 at Saint Thomas Aquinas (NY) * 1:00 PM
 
October
Thu. 3 at Bentley * 4:00 PM
Sat. 5 vs. Southern Connecticut State * 12:00 PM
Wed. 9 at American International * 5:00 PM
Sat. 12 vs. New Haven * 12:00 PM
Tue. 15 vs. Bentley 3:00 PM
Sat. 19 at Pace * 2:00 PM
Tue. 22 vs. Franklin Pierce * 3:00 PM
Sat. 26 at Mercy (NY) * 12:00 PM
Tue. 29 vs. Stonehill * 3:00 PM
 
November
Sat. 2 vs. Assumption * 12:00 PM
  Senior Day
Tue. 5 at NE10 Championship Quarterfinal % TBA
Fri. 8 at NE10 Championship Semifinal % TBA
Sun. 10 at NE10 Championship Final % TBA
* Conference
% Post season
Bold team: Home event